Одложено првото рочиште во Кривичен за Миле Јавановски, таткото на Боки13

Отсуството на скопската обвинителка Имран Османи го одложи првото рочиште во Кривичниот суд за Миле Јовановски, таткото на Боки 13 кој е тужен од неговиот сосед, попот Виктор Стојчев за физички напад. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер