Тито Петковски: Ќе ја почитуваме одлуката изборите да се одржат на 12 –ти април

Партијата на Тито Петковски, вчера излезе со соопштение дека избори не треба да се одржат пред завршување на мајскиот самит на Европската унија и терминот треба да биде во јуни. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер