Предвремени избори на 12-ти април

Предвремените парламентарни избори ќе се одржат на 12-ти април следната година, ова е епилогот од лидерската средба кај претседателот Пендаровски во вилата Водно. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер