Мицкоски бара оставка од Заев и предвремени избори

Оставка и предвремени избори, лидерите на опозициските партии го повикаа премиерот Зоран Заев да ја понесе одговорноста за тоа што одлуката за датум за преговори повторно е одложена. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер