Родителите на невакцинираните деца протестираат , Адеми вели дека законот мора да се почитува

Родителите од здружението „Од нас за нас“ излегоа на протест и побараа невакцинираните деца да се вратат во градинките и училиштата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер