Мицкоски: Неуспехот во Брисел е поради Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара предвремени избори и очекува оставка од премиерот Заев. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер