ЕУ лидерите не донесоа одлука, на проширувањетоќе се навратат на следниот самит

По 14 години статус земја – кандидат и по 10 позитивни препораки, Македонија најверојатно останува во чекалната на Европската Унија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер