Превозниците бараат дигитализација на граничните процедури

Поедноставни процедури и забрзување на протокот на стока на граничните премини, се дел од барањата на превозниците. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер