Денеска лидерите на Европската унија ќе донесат одлука за Македонија

Денеска лидерите на Европската унија ќе донесат одлука за Македонија . Синоќа на кратко била отворена темата за одредување на датум за преговори со Европската унија за Македонија и за Албанија пишуваат европските медиуми. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер