Фон дер Лајен : Нема одлука за проширување на самитот на лидерите на ЕУ

Новонаименуваната претседателка на Европската Комисија , Урсула фон дер Лајен рече дека нема сигнали дека на состаникот во Брисел ќе се решава за проширување на ЕУ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер