Борисов: ЕУ ќе направи историска грешка ако ги одбие Скопје и Тирана

Македонија и Албанија треба да добијат датум за преговори, изјави денеска бугарскиот премиер Бојко Борисов пред почетокот на состанокот на лидерите на ЕУ на кој треба да се расправа и за проширувањето на Унијата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер