Расте притисокот за предвремени избори во случај на неуспех во Брисел

Постои ли реална закана за владата на премиерот Заев доколку нема датум за преговори или предупредувањата за пад на актуелната власта се само заплашувања кон европските лидери? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер