СДСМ: Државата е на прав пат за искоренување на сиромаштијата

Од СДСМ велат дека на светскиот ден на борба против сиромаштијата, можат да кажеме дека државата е на прав пат за искоренување на сиромаштијата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер