Ѓубрето на стадион „сведок“ на славјето против Словенците

Македонската репрезентација вечерва од 20:45 часот на националниот стадион во Варшава против Полска го игра клучниот натпревар на патот кон ЕП 2020 во квалификациската Група Г. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер