Последна шанса Меркел да го разубеди Макрон да не не блокира

Ќе вроди ли со плод посетата на Меркел во Париз, на која што ќе лобира за Македонија да добие зелено светло од Емануел Макрон? Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер