Грчката ја призна украинската црква – дали МПЦ-ОА е поблиску до автокефалност?

Добивањето датум за отпочнување на преговорите со Европската унија може да го забрза и решавањето на македонското црковно прашање сметаат експертите. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер