Владата ќе субвенционира набавка на инвертер клима уреди за домаќинства

Владата одвои 10 милиони евра за купување на високо ефикасни инвертер клима уреди со кои во 4 општини ќе се заменуваат печките за греење на дрва. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер