Балканот во знак на засилена сеизмичка активност - последново деноноќие околу 300 помали потреси

Тлото во Албанија и понатаму се тресе, по вчерашниот земјотрес кој беше со магнитуда од 5,8 степени според Рихтер и интензитет од 7,5 степени, албанското тло никако да се смири. Земјотресите продолжија и денеска . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер