Алцхајмеровата болест,,крадец“ на помнењето

Цртежите од часовникот се нацртани од луѓе кои имаат алцхајмерова болест. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер