Николовски:Нема датум во октомври, Брисел ни подготвува само скрининг

Во пресрет на одлуката за датум за почеток на преговорите со Европската Унија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски вели дека сите информации кои тие ги имаат говорат дека во октомври Македонија нема да добие позитивна одлука. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер