СДСМ обвини дека Камчев бил финансиер на кампања на ВМРО-ДПМНЕ, од неговата компанија демантираат

Владејачката СДСМ се сомнева дека бизнисменот Јордан Камчев, сведок во случајот Рекет и осомничен во Империја, ја финансирал кампањата на ВМРО ДПМНЕ за последните претседателски избори.. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер