ДавидовиЌ: Спречил ли Дончев, Шведска инвестиција во македонското здравство?!

Дали е на повидок нова афера, овој пат во здравствената сфера. Бизнисменка од Скопје поднела кривична пријава против Ден Дончев и Венко Филипче дека наводно се обиделе да стопирале шведска компанија да инвестира во земјава. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер