Костадинов: Дали Камчев е финансиер на кампања на ВМРО-ДПМНЕ?

Владејачката СДСМ се сомнева дека бизнсменот Јордан Камчев, сведок во случајот Рекет и осомничен во Империја, ја финансирал кампањата на ВМРО ДПМНЕ за последните претседателски избори. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер