Експресно продолжен притворот на Јанева за уште 30 дена

Експресно, на барањето на шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Рускоска, Кривичниот суд и одреди нови 30 дена притвор на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер