Дескоска: Нема гаранции за независен обвинител во предлогот на ВМРО-ДПМНЕ

За власта е неприфатлив предлогот на ВМРО-ДПМНЕ опозицијата да го предложи шефот на Обвинителството за организиран криминал и висока корупција. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер