Обвинителството бара продолжување на притворот на Јанева

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Рускоска бара продолжување на притворот на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за нови 30 дена. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер