Москва го поддржува национализмот на Балканот како начин за одржување на статус кво во регионот

Официјална Москва го поддржува национализмот на Балканот како начин за одржување на статус кво во регионот – стои во анализата објавена од виенскиот институт за безбедност. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер