Општински штаб за кризи на прилеп утврдил дека сите пожари биле подметнати

Пожарите кои деновиве неповратно уништија над 500 хектари нискостеблеста шума и бор се подметнати. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер