Колевски: Советот на јавни обвинители едногласно го прифати предлогот за разрешување на Јанева

Членовите на Советот на јавни обвинители едногласно го усвоија предлогот за разрешување на Катица Јанева, поднесен од Собранието. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер