Кајаџиев жестоко го критикува начинот на кој политичарите се договараат за Законот за JO

Погубно е да се решаваат системски работи како Законот за ЈО на база на дневна политика врз основа на интереси на политичките елити, вели професорот по кривично право Гордан Калајџиев . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер