Бундестагот заседава, Македонија не е на дневен ред, втора шанса за две недели

Германскиот Бундестаг ги почна есенските сесии, но европската агенда на Македонија ќе се најде на дневен ред на 25 и 26 септември, за кога од Владата се надеваат земјава добие зелено светло. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер