Здравствените книшки повторно мора да се носат на лекар

Граѓаните мора уште 20 дена да носат здравствена книшка кога одат на лекар и кога земаат лекови. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер