Се потпишаа договори со 34 основни и средни училишта

Во владата денеска се потпишани договори со 34 основни и средни училишта кои добија грантови во висина од шест милиони денари преку фондот за иновации и технолошки развој. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер