Амазон гори, Болсонаро конечно ја ангажира војската во гаснење на огромните пожари

Белите дробови на планетата веќе цела недела се во пламен. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер