Загина 20 годишен мигрант од Бангладеш во тешката сообраќајка кај Демир Капија

Едно 20 годишно лице од Бангладеш загина , а четворица мигранти со тешки повреди се пренесени во Ургентиниот центар во Скопје , додека други осуммина мигранти се задржани во болницата во Кавадарци. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер