СДСМ ја подновија персоналната партиска и владина структура

Социјалдемократите ги освежија своите редови, врвот на партијата избра пет потпретседатели и нови функционери во министерствата на вчерашниот состанок на Централниот одбор. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер