Русковска: Во оваа фаза е неопходен притвор за Јанева

Обвинителката Вилма Русковска вечерва рече дека е неопходно на Катица Јанева да и биде изречена мерката притвор од 30 дена. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер