Јанева на распит во Кривичниот суд – Ќе има ли притвор?

По четири часовни претреси, и во Специјалното јавно обвинителство и во нејзиниот дом, специјалната јавна обвинителка од пред 40-тина минути е во Кривичниот суд, кој треба да одлучи дали ќе и одреди притвор на Јанева. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер