Побаран притвор за Јанева, примила поткуп од осомничен во „Империја“

По 36 дена од отворањето на истрагата за случајот “Рекет” и 13 дена по објавувањето на бомбите на “Ла Верита” Обвинителството побара притвор за обвинителката Катица Јанева. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер