Јанева пристигнува во Кривичниот суд на распит

Специјалната јавна обвинителка Јанева е на пат кон Кривичниот суд, каде треба да се појави пред судија на претходна постапка, кој треба да одлучи дали ќе и одреди мерка притвор на Јанева. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер