Јанева се очекува да биде спроведена во Кривичниот суд

По Специјалното јавно обвинителство, се очекува Јанева да биде спроведена и пред Кривичниот суд пред судија на претходна постапка, кој ќе одлучува за побараниот притвор од обвинителството. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер