ВМРО-ДПМНЕ: Што се крие зад промената на ДУП во Трнодол и Жданец?

Од ВМРО-ДПМНЕ го прашуваат градоначалникот на Карпош Богоев дали зад промената на дупот во Трнодол и Жданец се крие зацртување на маркица за фирма блиска до власта, која ја градела и зградата пред Мајчин дом во Аеродром. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер