Димковски: В понеделник ќе се знаат чекорите по најавата на Косово

Како домашните властите ќе одговорат на забраната од Косово за увоз на компир и мед ќе биде познато в понеделник кога на иста маса ќе седнат министрите за економија и земјоделство и директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер