Шведскиот Врховен суд нема донесено одлука за екстрадиција или не на Давидовски

Се уште нема одлука за екстрадиција на Дејан Давидовски еден од осудените за крвавиот четврток што се случи на 27 април 2017 година. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер