Беџети и Заев за наводите околу влијание во Судскиот совет

Претседателот на Судскиот совет Киро Здравев не е запознаен со информацијата која вчера ја изнесе првиот човек на Сарај Беџети дека премиерот Заев побарал од него да лобира кај членови во Советот за да гласаат за разрешување на еден претседател на с Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер