Врховен суд: Нема услови за екстрадиција на Томор Морина на Белград

Тoмор Морина нема да биде екстрадиран во Србија - Врховниот суд денеска ја потврди пресудата на Кривичниот суд дека не се исполнети условите за екстрадиција. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер