ЗНМ,МАН,ССНМ: Агресивниот говор на премиерот ќе поттикне насилство кон новинарите

Сите новинарски здруженија се обединија во осудата на синоќешната изјава на премиерот Заев, кој порача дека нема да дозволи еден суетен новинар, да ја урне неговата влада. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер