Заев: Обвинителството да каже дали Јанева е употребена или злоупотребена

Премиерот Зоран Заев демантира дека тој е високиот владин функционер кому специјалната обвинителка, наводно, му се јавила непосредно пред да и’ биде одземен телефонот. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер