Боки 13 донесен во кривичниот суд во Скопје, обвинителството бара притвор

Боки 13 пред околу половина час беше донесен во кривичниот суд во Скопје, откако во текот на денот беше уапсен на граничениот премин богородица, како првоосомничен за сомневања дека изнудил 1,5 милиони евра од бизнисмен. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер