Вечерва почнува 59-тото ,,Охридско лето“

Со концерт на светски познатата виолинистка Ванеска Меј на античкиот театар вечерва ќе биде отворено 59-тото по ред ,,Охридско лето“ кое нуди интересна програма и изведби за сечиј вкус. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер